SKLEP LAMPY-SONAR.pl

eBiuletyn-Newsletter

Reklama

Żarnik Ksenonowy XENON H1 4300K 6000K 8000K HID


Żarnik Ksenonowy o mocowaniu H1 nadający się do każdego uniwersalnego zestawu HID, HID VIP. Żarnik bardzo dobrej jakości
NOWY nie używany, oryginalnie zapakowany. 

Więcej szczegółów


19,99zł z VAT

(16,25zł bez VAT)

Stan:

30 dostępnych


Zakup na raty dostępny jest od 100 zł wartości produktu lub całego zamówienia.

Co to są ksenony ?

Każdy kierowca widział na pewno samochody, których reflektory dają bardzo silne, lekko niebieskawe światło. Najczęściej spotyka się je w niemieckich autach klasy średniej i wyższej, jednak ostatnio coraz częściej można je spotkać w samochodach niższych klas. Wyjaśnię poniżej, na czym polega istota takich rozwiązań.


W standardowych reflektorach mijania źródłem światła jest żarówka (czyli wynalazek z przed ponad 100lat). Wprawdzie nowoczesne żarówki halogenowe są bardzo wydajne, jednak ciągle ich sprawność jest niewielka, gdyż większość energii dostarczonej żarówce zamieniana jest w ciepło, a tylko niewielki procent w światło. Poza tym żarówki z czasem ulegają zużyciu, co dodatkowo powoduje osłabienie światła. W końcu żarówka się przepalai trzeba ją wymienić.


W reflektorach xenonowych nie ma żarówki, źródłem światła jest palnik wyładowczy. Jest to bańka szklana, zaopatrzona w dwie elektrody i wypełniona gazem szlachetnym - ksenonem (stąd nazwa). Po przyłożeniu napięcia do elektrod powstaje między nimi łuk elektryczny (czyli strumień plazmy w zjonizowanym gazie) o bardzo silnym świetle i białej barwie.


Większość świateł samochodowych i lamp ulicznych daje barwę zbliżoną do żółtej, więc światło enonowe wydaje się niebieskie lub fioletowe. W rzeczywistości jest ono białe, podobne do światła dziennego. Natężenie jest trzykrotnie większe niż z żarówki halogenowej (H4 - mijania), przy czym pobór prądu jest o 1/3 mniejszy. Jednak nie wystarczy po prostu zmienić żarówki na palnik xenonowy. Aby rozpalić łuk potrzebne jest napięcie rzędu kilkunastu tysięcy volt, potem, aby go podtrzymać potrzebny jest prąd zmienny o napięciu ok. 85V. Do tego celu stosuje się tzw. przetwornice - są to dosyć skomplikowane urządzenia elektroniczne, zasilane z instalacji elektrycznej samochodu, które wytwarzają odpowiednie napięcia. Do jednego palnika zamontowana jest jedna przetwornica. Najczęściej stosuje się jedynie xenonowe światła mijania, długie mają żarówkę halogenową, jednak w luksusowych autach stosowane są tzw. bi-xenony (czyli również światła drogowe są xenonowe).


Jak Dobrać barwę ?
 • Barwa 4300K jest to światło czyste białe w ciepłym odcieniu ta barwa jest przeznaczona dla kierowców zawodowych oraz kierowców bardzo dużo jeżdżących, którzy cenią sobie jak najlepiej oświetloną drogę i jak największą widoczność, a wygląd samochodu nie jest tak ważny.
 • Barwa 6000K jest to czyste białe światło w zimnym odcieniu (lekko błękitne), jest to najczęściej wybierany kolor światła doskonale nadaje się do jazdy miejskiej i pozamiejskiej na drogach oświetlonych i nie oświetlonych światło bardzo dobrze oświetla drogę i doskonale zwiększa widoczność, dodatkowo nadaje samochodowi niezwykłego wyglądu przez błękitną poświatę. Nasz samochód zmieni się nie do poznania.
 • "Barwa 8000k jest to światło niebieskie w zimnym odcieniu ta barwa jest dedykowana dla ludzi chcących zmienić wygląd samochodu, najczęściej wybierają ja ludzie zajmujący się TUNINGEM samochodowym. Barwa światła sprawdza się najlepiej na drogach miejskich oświetlonych mniej na drogach nie oświetlonych, samochód z taką barwą światła znacznie wyróżnia się z pośród innych miejskich samochodów, ta barwa nadaje charakteru samochodowi i powoduje jego niepowtarzalność.Co dają światła ksenonowe ?
Reflektory xenonowe zapewniają doskonałą widoczność z kilku powodów. Przede wszystkim są 2-3-krotnie silniejsze, przez co zasięg ich strumienia jest większy - dobrze ustawione


reflektory xenonowe mają zasięg ok. 90m, gdy standardowe halogenowe ok. 50m - różnica 40m przy prędkości ponad 100km/h to czasem granica życia i śmierci. Poza siłą światła, jego barwa jest zbliżona do dziennej, a taka najmniej męczy oczy ludzkie.
Pasy na jezdni, ludzie idący poboczem, znaki i inne przedmioty są o wiele bardziej widoczne. Poza tym jest jeszcze niebagatelny efekt psychologiczny: reflektory xenonowe kojarzą się z szybkimi autami klasy wyższej, więc wielu kierowców widząc w lusterku niebieskawe światła, ustępuje drogi.Łatwa sntalacja.
WWtyczki zestawów ksenonowych pasują do oryginalnych gniazd samochodu. Po zainstalowaniu panelu mocującego i podłączeniu przewodów zasilających reflektory gotowe są do pracy. Żadne dodatkowe modyfikacje oryginalnych części i komponentów samochodu nie będą konieczne

W komplecie
 • 1 żarniki ksenonowy zabezpieczone mocnym opakowaniem.
 • komplet okablowania
 • gwarancja 12 miesięcy
 • Paragon / Faktura VAT/li>

Nasza galeria zdjęć świateł ksenonowych:
http://allegro.media-comp.pl/xenony/

 • Moc: 35W
 • Gwarancja: 12 Miesięcy
 • Barwa światła: do wyboru 4300K 6000K 8000K
 • Rodzaj: Żarnik o mocowaniu H1
 • Zastosowanie: Uniwersalne zestawy Ksenonowe

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Szybki Kontakt

Marcin: 7533498
marcinr@lampy-sonar.pl
Tel. Kom.: 0794 596 230
W godz.: 800-1600

Koszyk  

(pusty)

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów

Reklama